Geriausiai parduodamos

Informacija

Keliaraištis: trumpa istorija ir papročiai

Keliaraištis: trumpa istorija ir papročiai

Šiandien keliaraištis dažniausiai yra mūvimas mergvakario metu, ir per pačias vestuves, tačiau tikrai ne visada yra susimąstoma, kam jis yra reikalingas, ir kur kilo tokia tradicija. Taigi, šie tiek pasidomėkime...

Keliaraištis – pinigams?

Amerikos kolonizatorių laikais keliaraiščius mūvėjo kurtizanės, kurios už jų galėjo patogiai užsikišti pinigus. Keliaraištis būdavo numaunamas tuomet, kada kurtizanė atitekdavo vienam vyrui – jis ką galėdavo išpirkti kurtizanių namų vadovei paklojęs tikrai nemažą pinigų sumą. Ilgą laiką keliaraiščiai buvo siejami su laisvo elgesio merginų aksesuarais, tačiau šiandien manoma kiek kitaip. Dabar keliaraištis įgijo kiek kitokią reikšmę – jis, kaip ir nuometas ir balta vestuvinė suknelė, simbolizuoja nekaltumą.

Tradicijos

Lietuvoje moterys kartais nusprendžia mūvėti keliaraištį, kurį vyras savo žmonai numauna poros šokio pabaigoje. Keliaraištis metamas nevedusiems vaikinams –lygiai taip pat, kaip ir jaunosios puokštė netekėjusioms merginoms.  Keliaraiščio numovimas yra simbolinis – tokiu būdu parodoma, kad moteris pasižada vieninteliam savo gyvenimo vyrui, ir keliaraiščio „pinigams“ jai nebeprireiks.

Taip pat gana dažnai keliaraištį nusprendžiama užmauti mergvakario metu – merginos ieško praeivio, kuris galėtų užmauti keliaraištį būsimai  nuotakai. Vis dėlto, tai yra daugiau nuotakos draugių pramanas - įsišaknijusių tradicijų, susijusių su keliaraiščio užmovimu, nėra.

Mūsų siūlomų keliaraiščių asite čia: http://apatiniurojus.lt/pedkelnes-tampres-ir-kojines/180-keliaraistis.html