Geriausiai parduodamos

Informacija

Pėdkelnių istorija: kaip ji vystėsi?

Pėdkelnių istorija: kaip ji vystėsi?

Šiandien pėdkelnių pasirinkimas tikrai labai gausus – galima rinktis storas ir plonas pėdkelnes, paprastas ar įmantrias, ir viskas priklauso tik nuo jūsų pačių pageidavimų. Vis dėlto, nailoninės pėdkelnės yra gana naujas išradimas – jos pradėtos gaminti XX amžiuje, tačiau panašių gaminių buvo ir daug anksčiau. Taigi, nuo ko prasidėjo pėdkelnių istorija, ir kaip ji vystėsi?

Pirmosios pėdkelnės pasirodė Ispanijoje

Ispanijoje pėdkelnės buvo mezgamos, ir šio amato buvo specialiai mokoma. Kiekvienos paruoštos pėdkelnės buvo tikras meno kūrinys, išsiskiriantis individualumu.Taigi, nieko nuostabaus, kad ši prekė buvo įperkama tik kilmingiesiems.

Pėdkelnės – ne tik moterims

Kai valdė karalius Henrikas VIII, kilmingi vyrai dėvėjo šilkines kojines, kurios buvo tvirtinamos... keliaraiščiais. Iki pat XVIII amžiaus pabaigos vyrai mūvėdavo plonytes šilko pėdkelnes, vėliau tapo madingos ilgos kojinės.

 Pėdkelnių mezgimo mašina

1589 metais vienuolis Viljamas Li išrado mezgimo mašiną, kuria buvo mezgamos pėdkelnės. Nors pirmas blynas buvo kiek prisvilęs (pėdkelnės buvo pernelyg šiurkščios), tačiau vienuolis nenuleido rankų.

Nepraktiškos kojinės

1911-1912 metais buvo išrastas šilko pakaitalas – viskozė, tad buvo bandoma iš naujojo audinio gaminti kojines. Žinoma, tokios kojinės buvo pigesnės, tačiau… labai nepraktiškos, nes jos nuolat smuko.

Kojinės ir sijonai

Iki 1934 metų moterys paprastai rinkdavo ilgus, beveik šluojančius žemę sijonus, kad net buvo juokaujama, kad moterys taip slepia kojas, kad kažin, ar jas iš viso turi. Nuo 1934 metų moterų sijonai kas sezoną tapo vis trumpesni, tad labai išpopuliarėjo ilgos kojinės.

Polimeras 6.6

Tai – 1930 metais išrastas sintetinis audinys, kris yra plonas ir patvarus. Iš šio audinio pagamintos pėdkelnės ir kojinės buvo tarsi stebuklas – nesiglamžė, ir kainavo gana nebrangiai. Pėdkelnės ir kojinės netrukus tapo pačia geidžiamiausia preke.

Nailonas

Nailono kojinės pasirodė 1940 metais, ir vien per pirmuosius metus Šiaurės Amerikoje buvo parduota daugiau nei 4 milijonai kojinių. Praėjus porai metų ši preke tapo retenybe, ir jų buvo galima įsigyti tik juodojoje rinkoje. Moterys, kurios norėdavo atrodyti madingai, pudruodavo kojas ir… nubrėždavo brūkšnį, imituodamos pėdkelnių siūlę.

Mini sijonai

Mini sijonai išpopuliarėjo septintojo dešimtmečio viduryje, ir tuo metu tapo populiarios įvairių raštų ir spalvų pėdkelnės.

Pėdkelnės iki šių dienų liko viena populiariausių aksesuarų. O kaip gi kitaip – juk jos gali pagyvinti bet kokią aprangą!

1Komentarai

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code